TJ Klínovec LO, z.s.
 
 
banner

ODM 2020 a TJ Klínovec

Letošním pořadatelem Her IX zimní olympiády dětí a mládeže (ODM) je Karlovarský kraj. Proto i většina disciplín na sněhu se koná na Klínovci a Neklidu v areálu Skiareálu Klínovec, který udělal vše pro to, aby olympiáda jela na dobrém podkladu a závody se mohli i v lotošní náročné zimě uskutečnit. Alpské disciplíny jsou na sjezdovce Moser, ale obří slalom se jel na Přemostěné. Jednotlivé články a informace vč souhrnných výsledků naleznete na oficiálních stránkách ODM

Máme zde jen několik výsledků našich závodníků. Všem jsme drželi palce, fandili a zvonili a i díky této podpoře Nikča Popsimovová zvládla svůj první závod a přivítali jsme ji v cíli obřáku. Na 14. místě se umístila Týna Mouleová a Jáchym Novák dojel na 5. místě. U všech skvělá práce. 

Druhý den se jel týmový paralelní slalom družstev. Tým Ústeckého kraje jel ve složení Týna Mouleová, Jáchym Novák, Lenka Borůvková a Marek Müller. Po kvalifikaci se porvali výborně v pavouku a dojeli na výborném 6. místě. Opět veliká gratulace.

Třetí závodní den a jsou tu slalomy. Ve slalomech zabojoval Jáchym Novák a máme skvělé 2. místo pro Ústecký kraj. Škoda výpadku Týny v druhém kole, ale není třeba věšet hlavu. To se ve slalomu stává. Dobře zajela i Nikča Popsimovová. Ostatní výsledky jsou na stránkách ODM.

Vstupy z olympiády můžete sledovat na iVysilani České televize, kde jsou jak přímé přenosy, tak naleznete i souhrny a reportáže. V jedné z nich je i náš areál a živý vstup ze závodů v obřím slalomu.

Máme k dispozici i pár fotek ze závodů. Až budou dodělány i ostatní fotky z obřáku skoro všech závodníků, bude odkaz na #spili_foto  ZDE.

 
Nahoru
 
Sdílet na:
 

Komentáře